
Lumishore EOS LUX SUPRA Display
$799.99
Description
Lumishore EOS LUX SUPRA Display
Model: 010-04362-00The EOS-LUX-SUPRA Display is an optional secondary display, which can be used in addition to, or instead of, an MFD.
Compatible with your LUX above-water lights, EOS, and SUPRA underwater lights (excl. SMX23).
Lumishore's EOS-LUX-SUPRA Display features built-in Wi-Fi control.
SpecificationsNumber of nodes per Command Center (Max)
| 85+ Nodes (1000+ Lights) | |
| Screen Type | Full Color 3.5 in LCD Touchscreen |
| Supply Voltage Range | 10.5 - 31 V DC |
| Max Current Draw 12/24V | 0.3 A / 0.15 A |
| Surge Protection | Yes (3000V) |
| Low Voltage Protection | Low / High Voltage Cut Out |
| In Rush Current Protection | Yes |
| Power Line Noise Suppression | Yes |
| Bonding | Not Required |
| Reverse Polarity Protection | Yes |
| Load Dump Protection | Yes |
| ISO 8846 (Ignition Protection) | Yes |
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | LMS0100436200 |
