
Lewmar 15.5in Power Grip Wheel 1/2in Nut
$237.95
Description
Lewmar 15.5 Stainless Steel Welded Power Wheel with 1/2 in Nut
Model: 89700823Rim material
| 316 Stainless steel | |
| Spokes | 3 |
| Rim diameter | 15.5 in |
| Hole diameter | 1 in taper |
| Dish | 17 degrees |
| Nut | 1/2 in |
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | LEW89700823 |
