
Raymarine 6ft Cyclone Antenna Only
$3,574.99
Description
Raymarine 6 feet Cyclone Antenna Only
Model: E70630Replacement Antenna
SpecificationsBeamwidth (vertical)
| 25 degree | |
| Beamwidth (horizontal) | 1.32 degree |
| Polarization | Horizontal |
| Rotation speed | 12, 24, 36, 48, 60 rpm |
| Length | 1945 mm / 76.57 in |
| Weight | 12 Kg / 26.45 lb |
What's in the Box:
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | RAYE70630 |
