
Raymarine 3ft Cyclone Antenna Only
Description
Raymarine 3 feet Cyclone Antenna Only
Model: E70628Replacement Antenna
SpecificationsBeamwidth (vertical)
| 25 degree | |
| Beamwidth (horizontal) | 2.83 degree |
| Polarization | Horizontal |
| Rotation speed | 12, 24, 36, 48, 60 rpm |
| Length | 1031 mm / 40.59 in |
| Weight | 7 Kg / 15.4 lb |
What's in the Box:
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | RAYE70628 |
