
Raymarine 4ft Cyclone Antenna Only
$2,749.99
Description
Raymarine 4 feet Cyclone Antenna Only
Model: E70629Replacement Antenna
SpecificationsBeamwidth (vertical)
| 25 degree | |
| Beamwidth (horizontal) | 1.99 degree |
| Polarization | Horizontal |
| Rotation speed | 12, 24, 36, 48, 60 rpm |
| Length | 1336 mm / 52.59 in |
| Weight | 9 Kg / 19.84 lb |
What's in the Box:
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | RAYE70629 |
