
Attwood LightArmor All-Round 20in Aluminum Pole Black Composite Base
$59.74
Description
Attwood LightArmor All-Round 20in Aluminum Pole Black Composite Base
Model: 550-PA20-7Pole Length
| 20 inches | |
| Voltage | 10.5 V DC - 14.4 V DC |
| Lamp Power | 3W |
| Lamp Types | LED |
| Optic | White |
| Angle of visibility | 360 degrees |
| Recommended Boat Length | up to 39.4 feet (12 m) |
| Visibility |
Specifications
| Manufacturer | Wintron Electronics |
| Condition | New |
| Stock Number | ATW5550PA207 |


