
SunDeck 2050 Outboard
Description
20' 6" outboard motor deck boat with 14 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 6" |
| Dry Weight (lb) | 2,990 |
| Fuel Capacity (gal) | 44 |
| Max HP | 200 |
| Overall Length (ft,in) | 20' 6" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 2,135 |
| Passengers | 14 |
| Total Weight Capacity (lb) | 2,950 |
| Overall Length | 20' 6" |
| Passenger Capacity | 14 |
| Max Horsepower | 200 |










