
SunDeck 187 Outboard
Description
18' 10" outboard motor deck boat with a 10 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 5" |
| Dry Weight (lb) | 2,600 |
| Fuel Capacity (gal) | 36 |
| Max HP | 200 |
| Overall Length (ft,in) | 18' 10" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 1,410 |
| Passengers | 10 |
| Total Weight Capacity (lb) | 2,175 |
| Overall Length | 18' 10" |
| Passenger Capacity | 10 |
| Max Horsepower | 200 |










