
Center Console 231 OB
Description
23' 2" center console boat with a 12 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 6" |
| Dry Weight (lb) | 3,150 |
| Fuel Capacity (gal) | 55 |
| Max HP | 300 |
| Overall Length (ft,in) | 23' 2" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 2,000 |
| Passengers | 12 |
| Total Weight Capacity (lb) | 2,820 |
| Overall Length | 23' 2" |
| Passenger Capacity | 12 |
| Max Horsepower | 300 |















