
SunDeck 217 Outboard
Description
21' 5" outboard motor deck boat with a 14 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 6" |
| Dry Weight (lb) | 3,480 |
| Fuel Capacity (gal) | 49 |
| Max HP | 225 |
| Overall Length (ft,in) | 21' 5" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 2,210 |
| Passengers | 14 |
| Total Weight Capacity (lb) | 3,120 |
| Overall Length | 21' 5" |
| Passenger Capacity | 14 |
| Max Horsepower | 225 |
















