
SunDeck Sport 201 IO Sterndrive
Description
20' 1" inboard motor deck boat with an 12 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 6" |
| Dry Weight (lb) | 3,680 |
| Fuel Capacity (gal) | 47 |
| Max HP | 250 |
| Overall Length (ft,in) | 20' 1" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 1,650 |
| Passengers | 12 |
| Total Weight Capacity (lb) | 1,650 |
| Overall Length | 20' 1" |
| Passenger Capacity | 12 |
| Max Horsepower | 250 |
