
SunDeck Sport 205 IO Sterndrive
Description
20' 7" inboard motor deck boat with a 10 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 2" |
| Dry Weight (lb) | 2,270 |
| Fuel Capacity (gal) | 45 |
| Max HP | 250 |
| Overall Length (ft,in) | 20' 7" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 1,340 |
| Passengers | 10 |
| Total Weight Capacity (lb) | 1,340 |
| Overall Length | 20' 7" |
| Passenger Capacity | 10 |
| Max Horsepower | 250 |

















