
FunDeck 2260 P
Description
22' 2" split bench layout with extended aft deck wish a 13 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 8' 2" |
| Dry Weight (lb) | 3,150 |
| Fuel Capacity (gal) | 27 |
| Max HP | 200 |
| Overall Length (ft,in) | 22' 2" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 1,810 |
| Passengers | 13 |
| Total Weight Capacity (lb) | 2,500 |
| Overall Length | 22' 2" |
| Passenger Capacity | 13 |
| Max Horsepower | 200 |
