
FunDeck 198
Description
18' 10" outboard motor deck boat with an 9 passenger capacity
Standard FeaturesSpecifications
| Manufacturer | Hurricane |
| Condition | New |
| Beam (ft,in) | 7' 6" |
| Canadian Passenger Capacity | 9 |
| Canadian Weight Capacity | 1,984 |
| Dry Weight (lb) | 1,750 |
| Fuel Capacity (gal) | 27 |
| Max HP | 150 |
| Overall Length (ft,in) | 18' 10" |
| Passenger Capacity Weight (lb) | 1,238 |
| Passengers | 9 |
| Total Weight Capacity (lb) | 1,900 |
| Overall Length | 18' 10" |
| Passenger Capacity | 9 |
| Max Horsepower | 150 |
